Hol van Isten a koronavírus idején? Az angol humor egyik klasszikusa szerint a végső kérdés nélkül a végső válasz is értelmezhetetlen, mégis sokszor ódzkodunk az igazán nagy kérdésektől. Most azonban olyan helyzetbe kerültünk, amikor nem tudunk elfutni előlük – hiszen még a bejárati ajtón is csak jó okkal léphetünk ki.
John Lennox olyan ember, akivel szívesen leülnénk egy kávé mellett megbeszélni a nagy kérdéseket – csak nézzük meg a videót, amelyben rövid könyvét ajánlja! –, kezdve azzal, hogy mégis hol van Isten a koronavírus idején, most, amikor szenvedésünket nem foghatjuk bűnözőkre, politikusokra vagy éppen saját rokonainkra, hiszen maga a természet támad az ember ellen.
Hol van Isten a koronavírus idején? Hogyan engedheti a rosszat az az Isten, aki állítólag szeret minket? Mi az élet értelme? Ennyi lenne, vagy van ennél több is? Ezek azok a kérdések, amelyekkel sokan inkább egyáltalán nem is foglalkoznának, ha a jelenlegi járvány nem kényszerítené rá őket. A szerző azonban nem futamodik meg a kérdések elől, és cserébe ő is egy kérdéssel fordul felénk: miben reménykedhetnénk, ha nem abban, amit a kereszténység tanít? Ha Istent kivesszük a képből, csak a személytelen, szenvtelen, néma univerzum marad.
Sebezhetők vagyunk – testileg, lelkileg és anyagilag egyaránt –, így Lennox könyve nem marad adós a gyakorlati segítséggel sem. Ha hajlandók vagyunk megbízni abban az Istenben, aki töviskoronát viselt, hogy miénk lehessen a dicsőség örök koronája, akkor mi lehetünk azok, akik erőt és reményt nyújtanak annak, aki híján van belőle.
Választ csak az kap, aki felteszi a kérdést. A választól talán elrejtőzhetünk, a kérdéstől azonban nem, az most is ott rág bennünket. Merjük hát John Lennox könyvén keresztül meghallgatni, mit felel Isten gyötrő kérdéseinkre! Merjünk találkozni azzal, aki maga az út, az igazság és az élet! Aki maga a válasz.
SZABADI ISTVÁN, a könyv fordítója
Lapozzon bele