Miért csak Máté, Márk, Lukács és János evangéliuma került bele az Újszövetségbe? Milyen szempontok alapján vetették el az úgynevezett „elveszett evangéliumokat” az újszövetségi kánon összeállítói?
Honnan tudhatjuk, hogy megbízhatók-e az evangéliumok, ha évtizedekkel a leírt események után keletkeztek? – teszik fel a kérdéseket sokan, különösen A Da Vinci Kód című regény megjelenése óta. A szerző az apokríf evangéliumok tartalmát és keletkezésük körülményeit összevetve érvel az újszövetségi evangéliumok hitelessége mellett.
Ki írta az Evangéliumokat? Valóban Máté, Márk, Lukács és János vagy olyan emberek, akik semmilyen kapcsolatban nem álltak a szemtanúkkal, ahogyan azt oly sok könyv és tv-műsor állítja? Annyira későn íródtak volna az Evangéliumok Jézus halála után, hogy nem megbízhatóak? Voltak olyan könyvek, amelyek korábban a kánon részei voltak, de később eltávolították őket? Miért pont ezt a négy könyvet választották és nem másokat?
A brosúra 140*216 mm, a legtöbb Bibliába illeszkedik.
Az „elveszett” és megtalált Evangéliumok egyértelmű okokat sorakoztat fel amellett, hogy higgyünk az Újszövetségi könyvek hitelességében és választ ad Bart Ehrman Misquoting Jesus [ Tévesen idézték Jézust] című művére. Az író, Timothy Jones, Ph.D. rávilágít a kritikusok tévedéseire és logikus érvekkel szolgál arra, hogy Jézus élt, meghalt, majd feltámadt- a Szentírás szerint. Kritikusok százai állítják, hogy a Biblia nem megbízható, fontos tehát, hogy mi, keresztények tisztában legyünk a tényekkel, hogy alkalmasint megvédhessük hitünket.
Dr Jones érdeklődése évekkel ezelőtt kelt fel a téma iránt, amikor azzal kellett szembesülnie, hogy sokan támadják a Biblia hitelességét. Először ő is megrendült saját hitében és kételkedni kezdett abban, hogy elhiszi, amit a Bibliában olvas. Kutatásai során azonban egyre több választ kapott kérdéseire. Jones a mindössze 14 oldalas füzetben érthető stílusban mutatja meg a kritikusok érveit és azok hiányosságait.
Dr. Jones, a Southern Baptist Theologycal Seminary professzora elnyerte a Baker Book House Award kitüntetését kiváló teológiai kutatásai eredményeként, olyan művek szerzője, mint a Válaszok a Da Vinci kódra.