A konfliktus az együttélés és a kapcsolatok természetes velejárója. Lehetőség a kapcsolat fejlődésére és elmélyülésére – vagy: zsákutcába futó játszmák és veszekedések forrása.
A Játszmák nélkül szerzői a konfliktusok megoldásának eredményes és hatékony módjait ismertetik, melyek a problémák megoldására irányulnak, mindkét fél számára előnyösek, és a kapcsolat fejlődését szolgálják. Könyvükben gyakorlati ötletekkel, javaslatokkal, illusztratív párbeszédekkel mutatják be, hogy a kapcsolati problémák megoldásához szükséges készségek fejleszthetők, és a konfliktuskezelés stratégiái tanulhatók.
A jó konfrontációs készség a siker elengedhetetlen feltétele az élet minden területén. Az eredményes emberek jó konfliktuskezelők, tudják, hogyan folytathatnak hatékony konfrontációt, és nyíltan szembenéznek a kapcsolataikban felmerülő problémákkal” – írják a népszerű határvonalak-sorozat pszichológus szerzői könyvük előszavában.
Vélemények a könyvről
Minden kapcsolatban szükség van olykor a konfrontációra. Időnként egyszerűen csak nemet kell mondanunk, ha nem akarjuk túlhajszolni magunkat, máskor határokat kell húznunk, mert irányító, manipuláló, felelőtlen, netán agresszív partnerrel állunk szemben. Néha pedig arra van szükség, hogy – éppen a kapcsolat érdekében – tisztázzuk a problémákat.
A Játszmák nélkül segít konfrontációs készségünk fejlesztésében, megtanulhatjuk, hogy a konfliktusok vállalása és az őszinteség nem mond ellent a szeretetnek, sőt a tisztázó beszélgetések erősebbé és biztonságosabbá teszik a kapcsolatokat. A szerzők gyakorlati ötletekkel, javaslatokkal, illusztratív párbeszédekkel mutatják be, hogy a másik félnek együttműködési lehetőséget kínáló, ítélkezésmentes hozzáállás hogyan segíti elő a problémás kérdések konstruktív megoldását.- Rukkola.hu könyvajánlója
Olykor nem is a rossz árnyéka lebeg egy barátság, házasság, kapcsolat felett, hanem teljesen más okból maradunk távol. Talán nem is történt semmi, mégis ez a helyzet. A távolság. Ha belegondol az ember, hány “akármilyen” kapcsolatától került már távol? Vagy az eltávolodás miatt, vagy mert nem akarták a másikat a beszélgetésükkel megbántani, vagy…
Mennyi ilyen beszélgetést nem kezdeményezünk, hogy szeretve maradjunk, hogy ne bántsuk meg a másikat, hogy ne haragudjanak ránk, hogy ne tűnjünk fel rossz fényben?
Visszakanyarodva, a Játszmák nélkül című könyv segít eligazodni a kapcsolatokban, utat mutat az eredményes konfrontációhoz szükséges fogalmakban (problémák, megfelelő egyensúly, megfelelő téma, a személyes én s te megkülönböztetése …), majd segítve a megértést, lépésről-lépésre levezeti azt (helyzeteken keresztül), hogyan tudatosítsuk a problémát, hogyan reagáljunk, milyen reakciókat lehet kiváltani, hogyan viselkedjünk….
A könyv kitér a gyerekek s a szülők felé irányuló konfrontációra is, hiszen ez mindig egy kényes téma, hogy a gyermekeink növekedésével hogyan változtassunk beszélgetéseinket, kapcsolatunkon, hogyan tudjuk szép lassan elengedni a kezüket egyre több oldalon és tekintetben.
Az utolsó fejezet pedig összefoglalóan és segítségképpen kérdéseket tartalmaz csoportos beszélgetéshez. – Részlet: andielmenyei.blogspot.hu blog könyvajánlójából
Dr. Henry Cloud és Dr. John Townsend
Mindkét szerző gyakorló pszichológus és népszerű előadó, akik számos könyvet írtak közösen az emberi kapcsolatok témájában, köztük olyan, angol nyelvterületen bestsellereket, mint pl. a Boundaries (Határvonalak) – sorozat házasságról és gyereknevelésről szóló köteteit.
Lapozzon bele