Mindannyiunk számára ismerős lehet a vágy, hogy néha 1-1 hétre elküldjük kedves házastársunkat (gyermekünket/szüleinket/testvérünket) valahová azzal a megrendeléssel, hogy hétvégére megújulva, sokkal kedvesebben, megértőbben, figyelmesebben érkezzen haza. Vágyunk rá, hogy a másik levetkőzze a számunkra idegesítő tulajdonságait és megerősödjön a számunkra tetszetős személyiségvonásaiban, szokások gyakorlásában.
Sajnos ébresztőt kell, hogy fújjak, hisz ez egy álom, senkit nem tudunk akarata ellenére, saját motivációja hiányában megváltoztatni. Azonban van egy nagyon jó hírem: önmagunkat, s a másikhoz való hozzáállásunkat tudjuk formálni, és ha hisszük, ha nem, ez nagyban hatással lesz a másik viselkedésére. A különböző (családi, baráti, pár-) kapcsolatok rendszerként működnek, és – csak úgy mint a fizikában – ha a rendszer egyik tagja változni kezd, mivel a rendszer egyensúlyra törekszik, így a többi tag is változásra kényszerül. Vagyis, ha mi változtatunk a megszokott hozzáállásunkon, szokásainkon, ez nagyon nagy valószínűséggel maga után vonja a partnerünk, családtagjaink hozzáállásának változását is.
Egy nagyon érdekes és kalandos önismereti utazásra hív Dr. Leman a Péntekre új én című könyvében, a tőle megszokott provokatív, szókimondó, vidám stílusában, sok humorral és gyakorlati példával, tanáccsal fűszerezve. Végigkalauzol minket négy nagyon fontos területen (személyiségtípusunk, a testvérsorrend és ezáltal származási családunkban betöltött szerepünk, sorskönyveink és a kora gyermekkorban belénk épült minták, érzéseink kifejezése), s felnyitja a szemünk saját, sokszor tudattalan működésünkre. A könyv végén nagyon konkrét gyakorlati lépésekkel is segít továbbhaladni az önismeret rögös, de nagyon szép és kapcsolatainkra nézve nagyon hasznos útján. Mindenkinek ajánlom, aki szeretne magára új szempontokból ránézni, aki szeretne változtatni saját magán vagy életstílusán, kapcsolatain. Ez a könyv pont ideális ezekhez az első lépésekhez, melyeket sosem késő elkezdeni.
Lapozzon bele