Amikor két ember házasságot köt, egymás rokonaival is kapcsolatba kerülnek, s beépülnek az anyós, após, sógorok és sógornők alkotta népes közösségbe. Hirtelen eltérő viselkedési szokások, kapcsolati minták és családi hagyományok egész sora szövi át az újdonsült pár életét. S mivel a maga nemében minden família egyedi, a különbségek megannyi konfliktus forrásává válhatnak.
Az amerikai bestseller író legújabb könyvében többek között a hatalmi viszonyok, az illendőnek ítélt viselkedés, az elvárások, a szeretet és a tisztelet kifejezése, az ajándékozás, valamint az értékrend és a szokások körül kirobbanó családi konfliktusok megoldására kínál gyakorlati útmutatást. Elkötelezetten vallja ugyanis, hogy a harmonikus kapcsolatok életünk legfontosabb erőforrásai közé sorolhatók. A könyvben ismertetett alapelvek világszerte több millió házaspár számára nyújtottak segítséget kiegyensúlyozott és örömteli családi kapcsolatok kialakításában.
Vélemény a könyvről
A neves párterapeuta megmutatja, hogy a meghallgatás, megértés, tisztelet és egyezkedés eszközeivel hogyan változtathatjuk meg az emberekkel kapcsolatos megítélésünket és következésképp a velük szembeni negatív érzéseinket is. Tény, hogy rokonaink ezerféle módon bosszanthatnak bennünket. Gondosan kell azonban mérlegelnünk, mely szokások miatt hirdessünk hadüzenetet. Bizonyos dolgok miatt nem érdemes harcolnunk, és bizonyos csatákat nem nekünk kell megvívnunk.
A kiegyensúlyozott rokoni kapcsolat jelentőségét talán sokan nem ismerik el, pedig fontos, hogy semmi se nehezítse a házastársak közötti viszonyt, hiszen a családdal folytatott harcok kihatással vannak az élet más területeire is.
A Segítség, rokonok lettünk! célja, hogy gyakorlati ötleteket adjon a küzdelmekkel való megbirkózáshoz és az optimális kapcsolat kialakításához. Az ilyenkor leggyakrabban feltett kérdésekre adja meg a választ, mint például: ha egy férj életében az anyja és a felesége ellentétbe kerül, ki mellé álljon? Illetve: hogyan fejezzük ki a házastársunk szülei iránti tiszteletet még akkor is, ha nem kedveljük őket? Szülőként hogyan viselkedjünk gyermekünk házastársával? Chapman könyvében egyszerűen betartható szabályokat mutat be, melyek segítségével gyökeresen és pozitív irányban változtatható meg a házastárs és az öröklött család közti viszony. – A teljes könyvajánló a baratno.com oldalon olvasható el »
Gary Demonte Chapman
Gary Demonte Chapman, keresztény író, párkapcsolati szakértő, házassági tanácsadó, Az öt szeretetnyelv (Five Love Languages) pár- és pszichoterápiai fogalom megalkotója.Rendszeres előadó bel- és külföldi konferenciáknak a házasság, család és kapcsolatok témakörében.Leghíresebb könyvét, az Egymásra hangolva címűt közel negyven nyelvre fordították le.
Lapozzon bele