Champan: Szülőfüggő fiatalok
2015. október 06.
Megosztás:
A mai húsz-harmincévesek elhúzódó felnőtté válása új nehézségek és kihívások elé állítja a szülőket. A családi kapcsolatok jeles szakértőiként ismert szerzők konkrét példákon és eseteken keresztül mutatják be, miként építhető ki pozitív kapcsolat a generációk között.
Bölcs és gyakorlatias meglátásaik hasznos szempontokat kínálnak a fiatal felnőttek szüleinek az olyan kérdésekben, mint:
- milyenek is a mai fiatalok
- ha nem ürül ki a fészek
- az önállóság útjában álló akadályok
- amikor gyermekünk nehezen boldogul
- az eltérő értékrendből és életstílusból adódó feszültségek
- az anyós/após és a nagyszülő szerep kihívásai.
“A fiatal felnőttek közül sokan olyan mértékben a szüleikre támaszkodnak, sőt függenek tőlük, ami a korábbi nemzedékek számára elképzelhetetlen volt. A kamaszkorhoz hasonlóan, amelyet csak a 20. század eleje óta tekintenek önálló fejlődési szakasznak, számos kutató a „felnőtté válás” időszakát is különálló fejlődési fázisnak tartja, amely a 18 és 30 éves kor közötti életszakaszt foglalja magában.” – Részlet a könyv bevezetőjéből
Vélemények a könyvről
“A szülőfüggő fiatalok szerzői arra bátorítják a családokat, hogy nézzenek szembe a helyzettel, és ne áldozatai, hanem tudatos irányítói legyenek élethelyzetüknek, mert ugyan nehéz, sok munkával, odafigyeléssel mégis lehetséges egészséges szülő-gyerek kapcsolatot kialakítani még ebben a kaotikus, felgyorsult, kiszámíthatatlan világban is.” – Részlet a Könyvhét magazin könyvajánlójából (2015. 1. szám)
“Szülőként a legfőbb feladatunk a bátorítás és annak kifejezése, hogy hiszünk a fiatal képességében, akaratában és helytállásában. A gyerekkor lezárásával egyenrangú félként tartsuk tiszteletben a fiatal döntéseit, életfelfogását és ne adjunk kéretlenül tanácsot! Próbáljuk megteremteni a szabadság és a felelősségvállalás egyensúlyát a saját életünkben és ugyanennek a lehetőségét létrehozni a fiatalok körülményeiben is. Emellett tűzzünk ki célokat és szabjunk korlátokat a fiatalok érdekében. Következetesen tartsuk magunkat az értékrendünkhöz és keressünk elfogadható érveket ennek alátámasztására.” – Részlet a csaladhalo.hu-ról
Lapozzon bele
Kapcsolódó termék
-20%Gary Chapman, Ross Campbell:Szülőfüggő fiatalok
A mai húsz-harmincévesek elhúzódó felnőtté válása új nehézségek és kihívások elé állítja a szülőket. A családi kapcsolatok jeles szakértőiként ismert szerzők konkrét példákon és eseteken keresztül mutatják be, miként építhető ki pozitív kapcsolat a generációk között. Bölcs és gyakorlatias meglátásaik hasznos szempontokat kínálnak a fiatal felnőttek szüleinek az olyan kérdésekben, mint:
– milyenek is a mai fiatalok;
– ha nem ürül ki a fészek;
– az önállóság útjában álló akadályok;
– amikor gyermekünk nehezen boldogul;
– az eltérő értékrendből és életstílusból adódó feszültségek;
– az anyós/após és a nagyszülő szerep kihívásai.
Részletes adatlap »2 990 Ft 2 390 FtKosárba
Még több könyvajánló blog
2015. október 06.
Az önismeret ajándéka
David Benner könyve az önismeret és istenismeret szoros összefüggését hangsúlyozva azt a folyamatot tárja elénk, hogyan találhatunk rá Krisztusban valódi énünkre, és miképpen élhetünk ennek megfelelően. A valódi önismeret feltétele ugyanis, hogy olyannak lássuk önmagunkat, amilyennek Isten lát minket.
Elolvasom »
2015. október 06.
A Hajnalvándor útja – Narnia Krónikái 5.
Lucy és Edmund unokatestvérüknél, az idegesítő és fontoskodó Eustace-nél tölti a nyári szünidő napjait. A falon lógó képek egyike azonban váratlanul életre kel, és a következő pillanatban Caspian herceg hajóján találják magukat. A vándorok célja nem más, mint felkutatni a hét eltűnt lordot, majd elhajózni a világ legkeletibb csücskéig.
Elolvasom »
2015. október 06.
Születési sor(s)rend
A születési sorrend kulcsot ad a kezünkbe, hogy feltárjuk személyiségünk rejtett titkait. Milyen szerepet játszik a születési sorban elfoglal helyünk abban, hogy olyan emberré váltunk, amilyenek ma vagyunk?
Elolvasom »
2016. július 29.
Gyerekekre hangolva. A gyerekek 5 szeretetnyelve.
Azért adtam ezt a címet ennek a blog bejegyzésnek, mert ez a címe az egyik kedvenc gyereknevelésről szóló könyvemnek. Gary Chapman: „Gyerekekre hangolva”. Nagy felismerést hozott nekem ez a könyv, bár ami benne foglaltatik lényegében minden gyereknevelési könyvben elhangzik így vagy úgy, de ez a könyv egy teljesen más rálátást adott nekem a témában. Pontosan olyan volt, mintha egy nyelvtanfolyamon vettem volna részt. Szeretetnyelv-tanfolyamon.
Vajon mindenki ismeri és beszéli gyermeke szeretetnyelvét? Minden gyermeknek van egy elsődleges szeretetnyelve. Ez a szeretetközlésnek az a módja amelyre a legérzékenyebben reagál..
A nevelésben minden a szülő-gyermek szeretetkapcsolatán múlik. Semmi nem működik jól ha nem elégítjük ki gyermekünk érzelmi szükségleteit. Minden szülő őszintén szereti gyermekét, de ha ezt nem sikerül éreztetni vele azáltal, hogy az ő szeretet nyelvén szólítja meg – a gyermek nem tapasztalja meg szeretetünket.
Elolvasom »
2016. november 21.
Mérgező munkahelyek
Ön is mérgező környezetben dolgozik? Vagy a főnöke mérgező személyiség? Ön nincs egyedül. Manapság a munkavállalók teljesíthetetlen elvárások tömegével és az érzelmi zaklatással szembesülnek, és főnökeik megkövetelik tőlük, hogy kevesebb forrást felhasználva többet teljesítsenek. Az ilyen helyzetek kezelhetők. Igenis van választási lehetőségünk.
Elolvasom »
Még több könyvajánló blog »