“Kinek szól ez a könyv? Mindenkinek, aki vezet vagy nevel. Még inkább azoknak, akik vezető beosztásban dolgoznak és emellett gyermeket nevelnek. Vajon egy ötlet, egy módszer, amely beválik a gyermeknevelésben, sikeresnek bizonyulhat-e a vezetői munkában is – és fordítva?”
A HR-es szakember szerint a jövő a dönteni képes, empatikus és szabad embereké. “Életünk két nagy értéke a szeretet és a szabadság. Akkor adjuk a legtöbbet gyermekünknek és beosztottunknak, ha eljuttatjuk a szabadság szeretetéhez és a szeretet szabadságához.”
Vélemények a könyvről
“A szerző megpróbálja rendszerbe foglalni a szülői és vezetői szerepek hasonlóságát és különbözőségét.Sőt, mindezeket megelőzi annak a megfontolása, hogy milyen lesz az a jövő, amiben a következő nemzedéknek helyt kell állnia, és amire szeretnénk a ránk bízottakat felkészíteni, mint szülők, illetve munkahelyi vezetők.
…Több példát is felhoz arra, hogyan lehet a döntésre nevelést már kisgyerekkorban elkezdeni, mert a gyerekek élményeiken keresztül ismerik meg a választás örömét és felelősségét. Persze csak akkor, ha hagyjuk őket hibázni is – akárcsak újdonsült munkatársainkat. Bár ez az út rögös, így fejlődhetnek ki azok a kompetenciák mind a gyermekekben, mind a beosztottakban, amelyek segítségével a jó célokért dolgoznak, helyes eszközökkel.” – Részlet a Keresztény élet c. lap könyvajánlójából. 2011. augusztus 14-21.
“Végül a teljesítményről beszél a szerző, mint az alulról építkező tekintély megszerzésének módja. Ezt írja: „A példamutatást és a segítségnyújtást jól kombináló vezető tényleg tekintéllyé válhat munkatársai előtt.” A könyv folyamatosan párhuzamot von a vezetői és a szülői működés között. Aki mind vezetőként, mind szülőként működik, érdekes és tanulságos olvasmányra lel ebben a könyvben.” – Részlet a tudatosvezetes.blogspot.hu-ról