Új pizsamára van szüksége a lányomnak. Most nincs ideje ezzel foglalkozni, hiszen holnap táborozni indul. Rám bízza, hiszen nagyjából mindegy, hogy milyen, csak új legyen. A régi már tényleg nem szalonképes. Nézelődöm a boltban. Külön árulnak pizsama alsót és fölsőt. Ez meglep. Nekem még az volt az álmom, hogy egy szettet megvehessek, ami szépen harmonizál. Ma mindenki úgy válogatja össze a darabokat, ahogy neki tetszik.
Ez érvényes a fürdőruhákra is. Eddig azt hittem, csak azért, hogy az ár kevesebbnek tűnjön, de most gyanús lesz. Kicsit széthullott világban élünk. Tovább gondolkodva eszembe jut sok ismerős család, ahol a testvérek nem beszélnek egymással. Vagy a szülők nem állnak szóba a gyerekükkel. És persze, ugyanezt a jelenséget látom a munkahelyemen is. Nem együtt dolgozunk, hanem sokszor csak egymás mellett. Hogyan romlott el ennyire minden?
Valahogy újra kellene építeni a kapcsolatokat. Helyrehozni a kötelék elszakadt szálait. Senki nem élhet egymaga. Szükségünk van egymásra. De hogyan lehetne nekilátni ennek a helyreállításnak?
Gary Chapman és Jennifer Thomas szépen összegyűjtötte nekünk a megbékélés felé vezető út különböző kiindulási pontjait. Mivel nem vagyunk egyformák, más-más szavakból értjük meg, hogyha a másik ember rendezni szeretné velünk a kapcsolatát. Ezek a varázsszavak gyógyítani tudnak. Fontos megtanulni őket akkor is, ha a mi „nyelvünkön” először idegenül hangzanak. Mert a bocsánatkérés elindíthatja újra a szeretet áldásainak áramlását.
A szerző nagyon gyakorlati módon vezet végig bennünket ezen a tanulási folyamaton. Sok példával, szerteágazóan mutatja be a bocsánatkérés szükségességét, hogy újra egymásra találjanak házaspárok, szülők és gyerekek, testvérek, rokonok, barátok és ismerősök, munkatársak. Hogy ne éljük le az életünket szétszabdalt kapcsolati hálóval. Hogy ehelyett a szeretet legyen körülöttünk megtartó erejével és áldásaival.
Füller Tímea